• اطلاعیه ها

• Comsonet

مهمان گرامی   ۱۷/۰۴/۱۲

برای استفاده کامل از خدمات سایت می توانید با کلیک روی دکمه "ثبت نام" موجود در بالای صفحه اقدام به عضویت نمایید

1 پست در این موضوع قرار دارد

سلام دوستان گل !!

خب در این آموزش به شما یاد میدم که چجوری در هاست سی پنل خود بانک اطلاعاتی یا پایگاه داده یا دیتابیس ( DataBase ) بسازید.

خب بنظرم بهتره اول به شما یه توضیحاتی در مورد دیتابیس بدم.

بانک اطلاعاتی یا پایگاه داده یا دیتابیس چیست؟ بانک اطلاعاتی یا پایگاه داده یا دیتابیس (data base) به مجموعه ای از اطلاعات با ساختار منظم گفته می شود. این پایگاه های اطلاعاتی معمولاً در قالبی که برای دستگاه ها و رایانه ها قابل خواندن و قابل دسترسی باشند ذخیره می شوند.

پایگاه داده اس کیو ال ( MySQL DataBase ) چیست ؟ با گسترش طراحی وب سایت های پویا در شبکه جهانی وب نیاز به یک پایگاه داده و بانک اطلاعاتی (database) بزرگ برای مدیریت محتوا احساس میشد. مدیریت پایگاه داده ها یک فرایند پیچیده است ، که به طور قابل توجهی با برنامه و زبان برنامه نویسی SQL این نیاز برطرف شده است.

خب بیشتر وارد این قضیه نمیشم چون خودمم گیج شدم !!

شروع آموزش ساخت پایگاه داده یا بانک اطلاعاتی یا دیتابیس در هاست سی پنل

مرحله اول : وارد هاست سی پنل خود شده و در قسمت DATABASES بر روی MySQL® Database Wizard کلیک کنید.

مرحله دوم : در این کادر نامی برای دیتابیس خود انتخاب کنید و بر روی Next Step کلیک کنید.

مرحله سوم : در این قسمت یک نام کاربری میسازید تا به دیتابیس شما وصل شد ، نام یوزر و پسورد را وارد و بر روی Create User کلیک کنید.

مرحله چهارم : در این قسمت شما دسترسی های مورد نیاز را جهت ارتباط یوزر ساخته شده به دیتابیس انتخاب می کنید. برای انتخاب همه دسترسی ها بر روی گزینه

All Privileges کلیک و در آخر بر روی گزینه Next Step کلیک کنید.

مرحله پنجم : تبریک دیتابیس شما ساخته شد و در صفحه باز شده اطلاعات دیتابیس شما می باشد.

دوستان بابت اینکه آموزش تصویری نبود پوزش می طلبم ، آموزش های بعدی رو حتما سعی می کنم تصویری و ویدئو درست کنم.

:heart: اگر خوشتون اومد فقط کافیست تشکر کنید. :heart:

Comsonet پسند دیده است

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری