• اطلاعیه ها

• Comsonet

مهمان گرامی   ۱۷/۰۴/۱۲

برای استفاده کامل از خدمات سایت می توانید با کلیک روی دکمه "ثبت نام" موجود در بالای صفحه اقدام به عضویت نمایید
Hossein

چت روم چیست و چگونه ساخت یک چت روم با تمام امکانات

1 پست در این موضوع قرار دارد

سلام دوستان عزیز

گفتم دیگه کم کم شروع کنم به آموزش هایی که خودم توش یکم مهارت دارم !!

خب اینم از اولین آموزشمون که به شما میگم برای زدن یک چت روم باید چه چیز هایی داشته باشید.

این آموزش بطور خلاصه هست و شما رو با موارد مهم معرفی می کنم نه چرت و پرت !!

خب بریم سراغ آموزش

چت روم چیست و چگونه ساخت یک چت روم با تمام امکانات

چت روم چیست : چت Chat)) همان گونه که در لغت می‌دانید به معنای گفتگو است و روم (Room) به معنای اتاق می‌باشد.

ترکیب این دو کلمه مفهوم اتاق‌های گفتگو یا همان چت روم‌ها ‌را به وجود می‌آورد.

چت روم به چه درد ما می خورد؟ : همان طور که از اسمش معلوم است یک محیط یا اتاقی را به ما میدهد که ما میتوانیم با کسانی که در چت روم حاظر

هستند به طور خصوصی و عمومی گفتگو و دوستیابی کنیم ، قبلا چت روم ها دارای امکاناتی نبودند ولی امروزه بسیاری چت روم با امکانات بی نظیری وجود دارند.

اگر می خواهید با یک چت روم آشنا شوید کافیست کلمه ( چت روم یا چت ) را سرچ کرده و وارد یک سایت شوید.

چت روم از چند بخش می باشد؟ : معمولا چت روم ها دو بخش اصلی دارند ، 1 - فضای عمومی چت روم که برای همه هست 2 - پنل مدیریت که فقط برای مدیران چت روم می باشد و

همچنین بخش های جزئی مانند صفحه امتیازات ، صفحه بازی ، شکلک ها ، امکانات ویژه و ... هم وجود دارد.

فضای عمومی چت روم

پنل مدیریت

چگونه یک چت روم داشته باشیم : برای داشتن یک چت روم ما به سه چیز احتیاج داریم ، 1 - هاست 2 - دامین 3 - بکاپ چت روم

هاست : معمولا هاست هایی مخصوص چت روم میباشد ولی اگر قصد شما داشتن یک چت روم برای گفتگو با رفقا و ... می باشد میتوانید از هاست لینوکس

دایرکت ادمین هم استفاده کنید. برای شروع هاست 1 گیگ کافی می باشد.

هاست چیست ؟ : هاست به فضایی گفته میشود که اطلاعات ما در آنجا دخیره می شود ، برای مثال قالب یک سایت در هاست می باشد.

هاست

دامین : دقت کنید باید برای انتخاب دامین بسیار دقیق باشید ، چرا ؟ چون که دامین هایی با اسم chat بسیار زود فیلتر می شوند و دیگر نمی شود مثلا دامین : daraghchat.ir را

ثبت کرد. بهتر هست از کلمه گپ gap یا از کلماتی که به چت روم میخورد استفاده کنید.

دامین چیست؟ : دامین آدرس اینترنی ما می باشد ، برای مثال : www.comsonet.ir

دامین

بکاپ چت روم : بکاپ چت روم یا اسکریپت چت روم معمولا در نت وجود دارد ولی پر از باگ و ... می باشد اگر یک بکاپ خوب و سالم می خواهید باید یکم خرج کنید ولی اگر به همان رایگان

هم راضی هستید می توانید در انجمن تایپیک بزنید و دوستان بکاپی جدید با کمترین باگ رو به شما میدهند !!

بکاپ چیست ؟ : بکاپ چت روم شامل فایل هایی است که چت روم شما را می سازد.

بکاپ

راه اندازی کردن چت روم : برای راه اندازی کردن چت روم باید بعد از خرید هاست و دامین و گرفتن بکاپ ، دی ان اس های دامین را به هاست وصل کنید.

بعد باید در هاست خود یک MySQL بسازید.

بعد از آن باید بکاپ چت روم را در فایل منیجر هاست و پوشه public_html ریخته و اطلاعات MySQL را در فایل config.php بنویسید.

بعد از آن باید SQL موجود در بکاپ چت روم را در PhPMy Admin و همان نامی که برای MySQL گذاشتید را اینپورت کنید.

الان با وارد شدن به آدرس سایت می بینید که چت روم شما بالا اومد.

توجه : دوستان این آموزش کاملا خلاصه بود و اگر کسی چیزی نفهمید میتونه بیاد پی وی و من کامل و دقیقا با جزئیات براش توضیح میدم

امیدوارم خوشتان امده باشد ، منتظر آموزش های بعدی باشید.

Comsonet پسند دیده است

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری